Celejów

Mała Papiernia
OpisMała Papiernia – pracownia ginących zawodów oferuje ciekawe zajęcia artystyczno-edukacyjne stworzone z myślą o przekazaniu umiejętności wytwarzania papieru czerpanego i jego różnorodnego, twórczego zastosowania.
Telefon: 695 137 072; 573 911 078
Obiekt Certyfikowany: tak
Agroturystyka Pod Jabłonią
od 100
OpisGospodarstwo położone na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego w urokliwej miejscowości Celejów. Idealne miejsce na wypoczynek, długie piesze wędrówki, wyprawy rowerowe czy wycieczki do pobliskich miejscowości o bogatej ofercie turystycznej -Kazimierz, Nałęczów, Puławy
Telefon: 605 608 384
Obiekt Certyfikowany: tak
Zimny Dół
OpisTrapezoidalny wąwóz rozcina lewe zbocze doliny Bystrej naprzeciw ruin papierni w Celejowie. Zimna ekspozycja opóźniła zagospodarowanie rolnicze zlewni o pow. 0,74 km2, jednak cechuje ją rozcięcie powyżej 9 km/km2, dokonane w 1000-letnim rozwoju systemu dolinno-drogowego.
Zespół Parkowo-Pałacowy w Celejowie
OpisZespół Parkowo-Pałacowy w Celejowie to dawna siedziba rodu Choteckich z XV wieku. Obiekt udostępniony do zwiedzania jedynie z zewnątrz.
Telefon: 0818820449
Wąwóz Borny Dół
OpisWąwóz Borny Dół, zwany również Obornym Dołem, jest to niewielki wąwóz pełen nor dzikich zwierząt, przez co jest ciężko dostępny i nie łatwy do przejścia. Położony niedaleko wąwozu Kamienny Dół w miejscowości Wierzchoniów.
W Dolinie Bystrej
OpisGospodarstwo Agroturystyczne usytuowane w Kazimierskim Parku Krajobrazowym. Oferuje pokoje dwuosobowe i wiele udogodnień.
Ruiny papierni w Celejowie
OpisWybudowana przez Czartoryskich w 1828 r. jest jedną z pierwszych papierni w kraju. W roku 1847 z powodu braku zamówień zakład został przekształcony w młyn wodny. Po II w. św. młyn popadł w ruinę. Obecnie malownicze ruiny wraz z pobliskim stawem stanowią własność prywatną.