Mała Papiernia

Kontakt Celejów 72 a,
24-160 Wąwolnica
Gmina Wąwolnica
Miejscowość Celejów
Telefon 695 137 072; 573 911 078
e-mail wokolbystrej@o2.pl
Godziny otwarcia Termin, ilość uczestników i tematyka warsztatów uzgodniony telefonicznie lub e-mailowo
Sezon kwiecień - październik
Bilety Koszt ustalony indywidualnie (od 20 zł/os)

Opis obiektu: Mała Papiernia

Mała Papiernia – pracownia ginących zawodów oferuje ciekawe zajęcia artystyczno-edukacyjne stworzone z myślą o przekazaniu umiejętności wytwarzania papieru czerpanego i jego różnorodnego, twórczego zastosowania.

Mała Papiernia - Atrakcje Wąwolnica

Organizowane warsztaty papiernicze odbywają się przy wykorzystaniu zabytkowych, autentycznych sprzętów. Ponadto w ofercie znajdują się warsztaty bibułkarskie, robienie kwiatów z papieru, stroików świątecznych i palm wielkanocnych z zastosowaniem regionalnych wzorów i technik. Zajęcia odbywają się w dużej, wyremontowanej świetlicy wiejskiej. W obiekcie funkcjonuje również Izba Tradycji oraz Izba Produktu Lokalnego. Wokół ogrodzony, dobrze zagospodarowany teren z zewnętrzną sceną plenerową, galerią eksponującą historię Celejowa i papiernictwa. Mała Papiernia jest też miejscem przyjaznym rowerzystom i wyposażonym w stosowną infrastrukturę wypoczynkową.

Oferta w ramach Akademii Lesslandia:

Warsztaty rękodzieła papierniczego 

Papiernicze rękodzieło to prawdziwa, wyjątkowa sztuka, wiele kreatywnych wyzwań, twórczych rozwiązań i pięknych papierowych projektów. Papier ręcznie czerpany, bibuła, krepina to niezwykle wdzięczne materiały do tworzenia oryginalnej galanterii papierniczej, kart okolicznościowych, stroików świątecznych czy palm wielkanocnych.

Czas trwania warsztatów: 2-3 godz.

Preferowana grupa wiekowa: dzieci od 5 roku życia

Warsztaty wyrobu papierniczego

Pracownia ginących zawodów oferuje ciekawa zajęcia artystyczno-edukacyjne stworzone z myślą o przekazaniu umiejętności wytwarzania papieru czerpanego i uświadomieniu jaka rolę wciąż odgrywa papier. Zajęcia maja charakter pokazowo- warsztatowy i odbywają się przy wykorzystaniu zabytkowych, autentycznych sprzętów. Aktywne, samodzielne uczestnictwo na każdym etapie wyrobu papieru służy samorealizacji, kreatywności i jest idealnym sposobem na twórczy wypoczynek, świetna zabawę i przygodę.

Czas trwania warsztatów: 2-3 godz.

Preferowana grupa wiekowa: dzieci od 5 roku życia

Informacje dodatkowe

Informacje

Obiekt Certyfikowany tak
Członek KLW tak
Atrakcja Akademii Lesslandia tak

Udogodnienia

Bezpłatny parking tak

Udogodnienia w ramach Akademii Lesslandia

Usługa dostępna po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej tak

Lokalizacja

Celejów
Celejów 72 a, 24-160 Wąwolnica
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.