Opole Lubelskie

Wrzelowiecki Park Krajobrazowy
OpisPark znajduje się w powiecie opolskim. Jest domem dla wielu gatunków zwierząt leśnych m.in. orzesznice, borsuki i kuny.
Wąwóz Skrzypowy Dół
OpisWąwóz znajduje się na trasie ścieżki przyrodniczej. Posiada dobrze wyeksponowane pokłady lessu.
Wąwóz na ścieżce przyrodniczej 'Złota Góra'
OpisNa ścieżkę warto wybrać się wczesną wiosną w trakcie kwitnienia sadów oraz jesienią przed zbiorami jabłek. Ze względu na podłoże lessowe wycieczkę należy zaplanować w dni pogodne. W dni deszczowe trasa staje się zbyt błotnista.
U Michasi
OpisGospodarstwo Agroturystyczne “U Michasi” proponuje odpoczynek w miłej, spokojnej atmosferze w malowniczo położonej wsi Pomorze w dolinie rzeki Chodelki. Piękna okolica, dużo zieleni, mnóstwo świeżego powietrza sprzyja odpoczynkowi oraz skutecznie poprawia samopoczucie.
Obiekt Certyfikowany: nie
Ścieżka spacerowa okolice Kluczkowic
OpisDziewięciokilometrowa, zielona ścieżka o kształcie pętli. Biegnie przez obszar Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego.
Ścieżka przyrodnicza 'Skrzypowy Dół'
OpisŚcieżka przyrodnicza “Skrzypowy Dół” (czerwona) ma na celu zapoznanie z walorami przyrodniczymi lasów grądowych. Trasa ukazuje również wpływ człowieka na wygląd i funkcjonowanie biocenoz leśnych i polnych.
Ścieżka przyrodnicza 'Kleniewo'
OpisZielona ścieżka w kształcie pętli, mająca długość 3 km. Biegnie wzdłuż rzeki Chodelki. Na jej trasie rozstawionych jest 15 tablic informacyjnych.
Rzeka Chodelka
OpisChodelka to prawy dopływ Wisły, będący idealną rzeką dla spływów kajakowych.
Restauracja & Pub Cukrownia
OpisRestauracja to zrewitalizowany obiekt XIX-wiecznej cukrowni położony w centrum Opola Lubelskiego. Otoczenie oraz wnętrza obiektu zostały dostosowane do nowej funkcji, z największą dbałością o szczegóły. Kuchnia serwuje dania oparte o tradycyjne, lokalne receptury.
Telefon: +48 609 502 094; +48 81 475 55 00
Powiśle
OpisZielony, piętnastokilometrowy szlak, o charakterze głównie łącznikowym. Biegnie przez teren Zespołu Przyrodnicz-Krajobrazowego Pustelnia-Jankowa.
Pomorze - trasa niebieska
OpisNiebieski, krótki, trzykilometrowy szlak w kształcie pętli zlokalizowany niedaleko miejscowości Pomorze w Opolu Lubelskim.
Park Miejski w Opolu Lubelskim
OpisPark Miejski w Opolu Lubelskim. Zlokalizowany na terenach dawnego ogrodu rodziny Lubomirskich.
Pałac Lubomirskich w Opolu Lubelskim
OpisZespół pałacowo-parkowy usytuowany jest na terenie d. wsi Niezdów - obecnie w obrębie miasta Opole Lubelskie. Położony w odległości ok. 2 km na zach. od centrum miasta, składa się z pałacu otoczonego parkiem oraz dwóch oficyn, usytuowanych symetrycznie za pałacem.
Opolskie Centrum Kultury
OpisPrzy OCK działają koła zainteresowań dla dzieci i dorosłych, zespoły muzyczne, kluby oraz Kino ”Opolanka”. W budynku centrum organizowane są cykliczne wystawy i wernisaże prac plastycznych, obrazów, rzeźb, fotografii amatorskiej i profesjonalnej.
Telefon: 81 827 25 67
Opole Lubelskie - Solec nad Wisłą
OpisCzarna, 24 kilometrowa trasa łączy województwo lubelskie i mazowieckie biegnąc przez Chodelski i Solecki Obszar Chronionego Krajobrazu. Szlak głównie o charakterze łącznikowym.