Wąwolnica

W Dolinie Stawów
Opis"W Dolinie Stawów" to urokliwy zakątek we wschodniej części Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Prócz 5 komfortowych pokoi, gościom udostępnione są również dwa stawy przeznaczone do wędkowania.
Telefon: 607 339 564
Obiekt Certyfikowany: tak
Stanica Lessowej Pięciolinii Turystycznej
OpisLessowa Pięciolinia Turystyczna zlokalizowana w Kęble, to gospodarstwo, którego właściciel - przewodnik, animator i muzyk prowadzi warsztaty pozwalające poznać przyrodę i kulturę Krainy Lessowych Wąwozów. W ofercie są: warsztaty zielarskie, muzyczno-przyrodnicze i nie tylko.
Telefon: 506 140 076
Obiekt Certyfikowany: tak
Park Labiryntów i Miniatur w Rąblowie
OpisPark Tematyczny, który jest idealnym miejscem na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Obiekt posiada zespół siedmiu labiryntów roślinnych, z których najdłuższy ma aż 4 km korytarzy. Dodatkową atrakcja jest kolekcja 50 zminiaturyzowanych obiektów architektury z okolicy.
Telefon: 605 951 355
Obiekt Certyfikowany: tak
Łubinowe Wzgórze Wioska Zdrowia
OpisHolistyczny raj wellness, który zaprasza do skorzystania z regenerującej mocy przyrody, połączonej z uzdrawiającymi zabiegami oraz działaniami harmonizującej jogi, medytacji i oddechu. Na gości czeka 11 pokojów, 2 apartamenty, 2 domki.
Telefon: +48 512 371 309
Obiekt Certyfikowany: tak
Czekoladowe Warsztaty
Opis"Czekoladowe Warsztaty”, organizowane w samym sercu Wąwolnicy, to aktywność, podczas której grupy lub osoby indywidualne poznają historię czekolady, pracę w manufakturze oraz samodzielnie przygotują i ozdobią czekoladowe tabliczki, pralinki, lizaki i czekolady do picia.  
Telefon: 572 893 161; 527 689 207
Obiekt Certyfikowany: tak
Zespół pałacowo-parkowy w Kęble
OpisZespół pałacowo-parkowy w Kęble leży na stoku wzgórza. Otoczony jest licznymi lessowymi wąwozami.
Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego Rąblów
OpisWypożyczalnia sprzętu narciarskiego funkcjonuje przy stoku w Rąblowie. Oferuje pełną gamę sprzętu narciarskiego – narty, snowboardy, buty, kijki i kaski. Przy wypożyczalni znajduje się też serwis narciarski.
Telefon: (81) 882 55 00
Wypożyczalnia rowerów Kębło
OpisWypożyczalnia rowerów Lessowej Pięciolinii Turystycznej w Kęble posiada rowery dla dzieci i dorosłych
Telefon: 506 140 076
Wycieczka jednodniowa - Czekoladowe Labirynty
OpisPrzeżyjesz słodką przygodę podczas Czekoladowych Warsztatów i rozwiążesz niezapomniane zagadki w Parku Labiryntów i Miniatur w Rąblowie.
Telefon: 81 50 16 101
Wąwóz Lipinki
OpisWąwóz ten rozcina lewe zbocze doliny Sanicy, lewobrzeżnego dopływu Bystrej, po północnej stronie cmentarza w Wąwolnicy. Jest to wąwóz o genezie drogowej, powstały na dawnej drodze Kazimierz-Lublin, będącej odcinkiem ważnego niegdyś, międzynarodowego szlaku handlowego.
Wąwóz Glinianki
OpisWąwóz ten rozcina lewe, lessowe zbocze doliny Bystrej na długości ok. 500 m. Biegnie nim droga ze wsi do pól na wierzchowinie, intensywnie użytkowana co najmniej od kilkuset lat.
Wąwolnica - trasa zielona
OpisZielona, blisko pięciokilometrowa trasa, wytyczona w kształcie pętli. Przebiega przez miejscowość Kębło, w którym według światków miały miejsca objawienia Matki Boskiej.
Wąwolnica - trasa czerwona
OpisTrasa czerwona o długości 13,6 km. Posiada kształt pętli i biegnie przez Wąwolnice, Stanisławkę i Kębło.
Wąwolnica - trasa czarna
OpisCzarna, piętnastokilometrowa trasa o charakterze pętli. Otacza wsie na zachód od Wąwolnicy.
Wąwolnica
Telefon: 81 882 50 01