Warsztaty Piekarnicze

Kontakt Kraczewice Prywatne 26,
24-320 Poniatowa
Gmina Poniatowa
Miejscowość Kraczewice Prywatne
Telefon 81 820 42 82
e-mail piekarnia.tzubrzycki@onet.pl
Godziny otwarcia Poniedziałek - Piątek - 9:00 - 12:00
Sezon Obiekt całoroczny

Opis

"Warsztaty piekarnicze" to atrakcja dla dzieci, młodzieży i dorosłych, która zapozna uczestników z piekarstwem rzemieślniczym, jego historią i tradycją, a także zapewniająca możliwość ulepienia i wypieczenia własnych bułek.

PIEKARNIA realizuje projekty mające na celu stworzenie nawyku świadomych wyborów zakupowych. Od lat 70-tych ubiegłego stulecia realizujemy projekt „Od  ziarenka do bochenka” polegający na przyjmowaniu  grup dzieci, młodzieży oraz  dorosłych w celu zapoznania ich z tradycyjną  metodą produkcji pieczywa. Uczestnicy   biorą udział w warsztatach, dzięki którym oprócz własnoręcznie wykonanej bułeczki czy rogala zapoznają się z historią rzemiosła, cechów piekarskich oraz produkcją zdrowego pełnowartościowego pieczywa.  

Wypiekane przez uczestników bułki związane są hermetycznie z regionem Krainy Lessowych Wąwozów, jego walorami przyrodniczymi, kulturowymi, legendami i historią. Dla przykładu wypieki tworzone przez uczestników na warsztatach mogą kształtem nawiązywać do fauny obszaru, mogą być ilustracją legend i opowieści dotyczących okolicy.

Informacje dodatkowe

Informacje

Obiekt Certyfikowany tak

Lokalizacja

Poniatowa
Kraczewice Prywatne 26, 24-320 Poniatowa