Kazimierskie Muzeum Klocków Lego

Kontakt Senatorska 7,
24-120 Kazimierz Dolny
Gmina Kazimierz Dolny
Miejscowość Kazimierz Dolny
Telefon 507 611 185
Godziny otwarcia czwartek - niedziela 12:00 - 18:00

Opis

Kazimierskie Muzeum Klocków to 70m2 wypełnione makietami z klocków Lego. Muzeum Klocków powstało w całości z prywatnej kolekcji Anny Śniechórskiej-Janik i Błażeja Janika.

Znajduje się w nim m.in.: Lego-pokój pokazujący bohaterów serialu “Przyjaciele”, piękna zimowa chatka, miasto z placami zabaw i budką z lodami, wesołe miasteczko z budkami z przekąskami w kształcie kawy, burgera czy napoju ze słomką.

Największe wrażenie robi niesamowita makieta Kazimierza Dolnego, która pokazuje Kazimierz od Zamku przez Rynek do Klasztoru. Ma ona ok. 5 metrów długości i 1 metr szerokości i można wypatrywać na niej wiele charakterystycznych miejsc należących do kazimierskiego pejzażu. Makieta składa się z 100 tysięcy klocków, co już brzmi niezwykle, jednak bardziej niesamowita jest geneza powstania tego dzieła. Jej autor, Mateusz Kustra, budował ją przez około rok, pierwszym krokiem do stworzenia tego przedsięwzięcia było wykonanie kilkudziesięciu zdjęć (także z drona) i stworzenie programu komputerowego, który obliczył jak dużą ilość klocków potrzeba by mogła powstać.

Wśród eksponatów znajdują się także klocki, których produkcja zakończyła się wiele lat temu m.in. Lego Fabuland z 1987 i 1989 roku czy też statek Lego Fire Fighter z 1978.

Lokalizacja

Kazimierz Dolny
Senatorska 7, 24-120 Kazimierz Dolny