Przewodnik terenowy Danuta Borzecka

Przewodnik terenowy Danuta Borzecka
Kontakt
Telefon 606 311 372

Opis

Przewodnik ma w swojej ofercie wiele ciekawych, autorskich programów wycieczek, jedną z bardziej popularnych jest wesoła wycieczka krajoznawcza po Kazimierzu Dolnym dla klientów indywidulanych. Prócz tego oferuje zwiedzanie: Puław, Nałęczowa, Janowca, Czarnolasu i Lublina.

Trasa wycieczki obejmuje: zwiedzanie zamku Kazimierza Wielkiego i wejście na górującą nad Miasteczkiem basztę; wejście do Fary – kościoła parafialnego Kazimierza Dolnego (w miarę możliwości, gdyż jest to funkcjonująca świątynia); zwiedzanie Rynku z kamienicami Gdańską i Przybyłów oraz Małego Rynku – dawnej części żydowskiej miasta. Spacer najbliższym Rynku wąwozem – Plebanką (przy sprzyjających warunkach atmosferycznych).

Wycieczka trwa ok. 2h (czas uzależniony jest od pogody i zaangażowania turystów).

  • Wycieczka odbywa się przez cały rok w soboty i niedziele o godzinie 12:00. W ferie i wakacje wycieczka odbywa się także w tygodniu.
  • Wycieczka odbywa się w regularnej cenie przy minimum 6 osobach.
  • Koszt wycieczki: 30 zł/os dorosłej, 10 zł dzieci i młodzież (dzieci do 5 roku życia bezpłatnie)
  • Możliwość rezerwacji indywidualnej w innych dniach i godzinach.
  • Możliwość dostosowania wycieczki dla turystów niepełnosprawnych.

Pani Danuta organizuje również gry miejskie w Kazimierzu Dolnym, które są certyfikowaną atrakcją Polskiej Marki Turystycznej Krainy Lessowych Wąwozów.

Zagadkowy Kazimierz - gra dla dzieci, gdzie podczas zwiedzania Kazimierza dzieci odkrywają część tajemnic miasteczka samodzielnie wykonując zadania i rozwiązując zagadki. 

Na tropie kazimierskich tajemnic - gra z mapa dla młodzieży. Uczestnicy otrzymują mapę i ruszają w drogę. Wykonują zadania, które pozwalają im przejść do kolejnego etapu gry. 

Malarskie potyczki - gra przenosząca uczestników w czasy międzywojenne, gdy w wakacje Kazimierzem władali malarze. Uczestnicy muszę się przeistoczy w młodych studentów, którzy mają udowodnić, że są godni miana artysty. 

Kupcy i zbójnicy - tu przenosimy się w czasy renesansu, by pokonując przeszkody i czasem miłych, czasem nieprzychylnych mieszkańców miasteczka dotrwać do końca potyczek. 

Tajemnica Łopuszanki - gra kryminalno-artystyczna - podróż przez Kazimierz lat '20 XX wieku w poszukiwaniu mordercy i zaginionych akt. 

Lokalizacja

Kazimierz Dolny