Zwiedzanie i degustacja w Winnicy Las Stocki

Kontakt Las Stocki 80,
24-120 Kazimierz Dolny
Gmina Kazimierz Dolny
Miejscowość Las Stocki
Telefon 602 155 196; 696 092 951
e-mail winnica@lasstocki.pl

Opis obiektu: Zwiedzanie i degustacja w Winnicy Las Stocki

Winnica położona w Kazimierskim Parku Krajobrazowym. Na areale 1,2 ha lessowych gleb rosną różne odmiany winorośli, z których właściciele z pasją produkują wina o niepowtarzalnym smaku. W winnicy pielęgnacja winorośli odbywa się bez użycia środków chemicznych.

Winnica powstała w 2008 r. Prowadzą ją Mariusz i Beata Grabka w malowniczej wsi Las Stocki, 17 km od Kazimierza Dolnego, w okolicy Nałęczowa i Puław. Jej powierzchnia to 0.6 ha winorośli. Uprawia się tu odmiany na wina białe i czerwone, co roku w winnicy powstaje sześć gatunków polskich win białych i czerwonych gronowych. Lubelska winnica w Lesie Stockim znajduje się w otoczeniu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego i sąsiaduje z pięknymi lessowymi wąwozami. Winnica zaprasza enoturystów indywidualnych i grupy na degustacje i kupno win. Gospodarze oprowadzają po winnicy, opowiadają o swojej pasji.

W Winnicy Las Stocki produkuje się wina gronowe z własnych upraw. Odwiedzając winnicę poznacie są zasady uprawy winnego krzewu, jego kształtowanie się i ochrona. Przestawiane są odmiany winorośli z jakich wytwarzane są jednogatunkowe wina. Właściciele powiadają o procesie fermentacji – oprowadzanie po winiarni. Goście degustują wina białe i czerwone, otrzymują kompletną informację jak powstaje polskie wino gronowe Poczęstunek stanowią: chleb, sery i przystawki.

Informacje dodatkowe

Rodzaje przeżyć Degustacje

Lokalizacja

Końskowola
Las Stocki 80, 24-120 Kazimierz Dolny