Zwiedzanie i degustacja w Winnicy Widok

Kontakt Wojszyn 5a,
24-123 Janowiec
Gmina Janowiec
Miejscowość Wojszyn
Telefon 797 117 345; 601 56 39 90
e-mail info@winnicawidok.pl

Opis obiektu: Zwiedzanie i degustacja w Winnicy Widok

Winnica zlokalizowana we wsi Wojszyn. Na kamienistych glebach rośnie tu ponad 5000 krzewów winorośli, z których produkowane są wina. Właściciele oferują zwiedzanie winnicy i winiarni oraz degustację.

Winnica Widok znajduje się we wsi Wojszyn, na skarpie, która stanowi niezwykły punkt widokowy na dolinę Wisły i panoramę Kazimierza Dolnego. Na kamienistych glebach rośnie tu ponad 5000 krzewów winorośli, z których produkowane są znakomite wina. Właściciele oferują zwiedzanie winnicy i winiarni, oraz degustację win w pięknie urządzonej sali.

Podczas wizyty goście mogą wysłuchać opowieści o uprawie i produkcji wina, a także poznać sięgającą średniowiecza historię winiarstwa na terenie Małopolskiego Przełomu Wisły. Klimatyczna sceneria tego miejsca stwarza doskonałe warunki do organizacji tu plenerów malarskich, których uczestnicy mogą  tworzyć, rozkoszując się otaczającą naturą i smakiem aromatycznego wina. Na wypadek złej pogody schronienie gościom gwarantuje zadaszony i przeszklony duży taras. 

Zaprasza grupy oraz turystów indywidulanych do zwiedzania winnicy oraz degustację win własnej produkcji.

Winnica oferuje sprzedaż znakomitego lokalne wino gronowe.

Informacje dodatkowe

Rodzaje przeżyć Degustacje

Lokalizacja

Janowiec
Wojszyn 5a, 24-123 Janowiec