Wypożyczalnia sprzętu wodnego Dwa Żywioły

Kontakt Puławska,
24-120 Kazimierz Dolny
Gmina Kazimierz Dolny
Miejscowość Kazimierz Dolny
Telefon 501 352 777
e-mail biuro@dwazywioly.pl

Opis obiektu: Wypożyczalnia sprzętu wodnego Dwa Żywioły

Dwa żywioły to wypożyczalnia sprzętu wodnego - tj. kajaków i motorówek bez licencji. Proponowane są tu również spływy Wisłą i Chodelką. Wszystko z dala od tłumów, w pięknych plenerach dzikiej przyrody.

Wypożyczając sprzęt jesteśmy odpowiedzialni za to, co dzieje się podczas spływu, odpowiadamy za sprzęt i za uczestników, dlatego zawsze przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Proponowane trasy jednodniowe rzeką Wisłą:

  • Zastów Karczmiski do Kazimierza Dolnego, ok. 11 km rzeką, czas płynięcia ok. 2 godziny
  • Las Dębowy do Kazimierza Dolnego, ok. 19 km rzeką, czas płynięcia ok. 4 godziny
  • Piotrawin do Kazimierza Dolnego, ok. 35 km rzeką, czas płynięcia ok. 7 godzin
  • Kazimierz Dolny do Puław, ok. 11 km rzeką, czas, płynięcia ok. 2 godziny
  • Kazimierz Dolny do Gołębia, ok. 23 km rzeką, czas płynięcia ok. 5 godzin

Proponowane trasy jednodniowe rzeką Chodelką:

  • Chodlik – Kazimierz Dolny, ok. 23- 25 km (w tym Wisła ok. 6 km) czas płynięcia ok. 6-7 godzin (przenoszenie kajaków przy młynie w Kosiorowie i przy młynie w Szczekarowie Kolonii). Trasa dla osób chcących spędzić na Chodelce kilka godzin, gdyż czas płynięcia do Wisły wynosi ok. 5 godzin, następnie na wysokości Podgórza kontynuujemy spływ Wisłą do Kazimierza (ok.1 godziny) do naszej bazy.
  • Szczekarków Kolonia młyn – Kazimierz Dolny, ok. 13 km (w tym Wisła ok. 6 km) czas płynięcia wynosi ok. 3-4 godziny (trasa bez przenoszenia kajaków). Jest to najbardziej popularna i polecana trasa, która rozpoczyna się przy moście na drodze Karczmiska – Wilków, ok. 2 godziny do wioski Podgórz. Dalej kontynuujemy spływ Wisłą do Kazimierza (ok.1 godziny) do naszej bazy.

Zapraszamy serdecznie na relaks z dala od tłumów, w pięknych plenerach, wśród dzikiej przyrody. Dzięki kamizelkom ratunkowym i krótkiemu przeszkoleniu w zakresie pływania kajakiem, każdy może czuć się komfortowo i w pełni bezpiecznie. W dwuosobowych kajakach znajdzie się także miejsce na koszyk piknikowy i kilka niezbędnych rzeczy osobistych.

Lokalizacja

Puławy
Puławska, 24-100 Puławy
Wskazania lokalizacji mają charakter informacyjny i mogą być niedokładne.